Futboll Premier League Sport

E PAZAKONTË/ Kur “armiku” të shpërblen, tifozi i Manchester United “falenderon” Liverpool

Jo më kot thonë se bastet janë e kundërta e pasionit për futboll. Një qytetar anglez zgjodhi të fitonte disa para më tepër duke besuar se Liverpuli do të fitonte kampionatin, edhe pse është tifoz i çmendur i Mançester Junajtid, armiku i përjetshëm i “të kuqve”.
1_JSR_MEN_120720_TonyWard_02
Toni Uard vuri bast 61.464 euro se në skuadra e Jurgen Klop do të shpallej kampione e Anglisë për këtë sezon. 53-vjeçari i siguroi këto para si pjesë trashëgimëse që e ëma i la pasi vdiq në vitin 2017.
0_JSR_MEN_120720_TonyWard
Me rikthimin e futbollit pas pandemisë, Liverpuli siguroi matematikisht titullin kampion dhe Uard fitoi plot 100 mijë euro nga basti i vendosur.

“Liverpuli dukej që do ta fitonte kampionatin. Vura bast për ta pas një debati të gjatë që pata me miqtë e mi”, rrëfen Uard.

Related posts

PAS HUMBJES NDAJ PARTIZANIT/ Orges Shehi: Ata kishin “yje” në skuadër, ndërsa ne…

Delo.autor

Buffon dhe Bonuçi vetëm një vit larg, 2 lojtarët mund të luajnë sërish bashkë

Isa.Autor

MERKATOJA E JANARIT/ Barcelona kërkon sulmues, një emër surprizë del në skenë

Delo.autor

Leave a Comment