FA CUP/ Chelsea “shkel” mbi Manchester dhe shkon në finale. De Gea dhe Maguire për turp (VIDEO)

Chelsea i Frank Lampard ka arritur të sigurojë finalen e FA Cup, ku e pret Arsenali i Arteta. Skuadra tjetër londineze mposhti 3-1 Manchester United me golat e Oliver Giroud, talentit Mount dhe mbrojtësit Rudiger.

“Djajtë” do të zgjoheshin vetëm në fund me penalltinë e realizuar nga Bruno Fernandes. Sakaq, në pjesën e parë pati edhe një dëmtim të frikshëm te Bailly, ndaj edhe 45 minutat u shtynë edhe me 11 minuta shtesë.

Manchester United 1-3 Chelsea LIVE! Latest score, goal updates, TV ...

Sërish protagonistë negativë De Gea te goli i dytë dhe Maguirre te i treti i Chelseat. Siç duket, problemet për ekipin e Solskjaer nuk kanë të sosur.