Futboll Seria A Sport

JUVENTUS FITOI TITULLIN E 9 RADHAZI/ De Laurentiis kritikon Sarrin: Ka bërë disa budallallëqe që mund t’i kishte…

Sezoni i Maurizio Sarri-t tek Juventus ka qenë shumë i komplikuar.

Bardhezinjtë kanë fituar kampionatin e nëntë radhazi, por loja nuk ka bindur. Në orët e fundit kanë ardhur edhe kritikat e presidentit të Napoli-t, Aurelio de Laurentiis, kundrejt trajnerit bardhezi.

“Titulli i fituar nga Juventus me Sarri-n? Ishte një gjë normale, jeni befasuar? Sarri mbetet në zemrën time për ato tre vite që kemi kaluar bashkë, duhet ta falënderoj gjithmonë”, ka thënë De Laurentiis për Sky Sports.

“Më pas të gjithë bëjnë disa budallallëqe dhe ai ka bërë 2 ose 3 që mund t’i kishte shmangur. Po të kishte qëndruar te Napoli mund të na kishte ndihmuar të fitonim titullin në dy vite, por ka preferuar të mos rrezikojë për të mos prishur atë që kishte bërë këtu dhe ka shkuar tek Juventus, por nuk besoj se është ndier shumë mirë atje”.

Related posts

Spalletti: Interi do të kualifikohet në Ligën e Kampionëve

Sadik.Autor

E BUJSHME NGA SPANJA/ Nga lamtumira e mundshme te ringjallja, ylli i Barcelonës bind Xavi-n

Delo.autor

PARA NDESHJES DERBI KRYEQYTETAS/ Mema rezervon surpriza për formacionin ndaj “Demave”, ja problemi

Delo.autor

Leave a Comment