Futboll Seria A Sport

“KEMI SHPENZUAR SHUMË ENERGJI”/ Conte: Klubet e tjera europiane kanë pasur më shumë kohë të rikuperohen

Trajneri i Interit, Antonio Konte pretendon se klubet e tjera kanë avantazh përsa i përket fazës me elimim direkt në Europa Ligë. “Ato kanë pasur më shumë kohë për tu rikuperuar”, tha Konte.

eRIKSEN KONTE

Trajneri i Interit foli pas fitores 2-0 ndaj Napolit dhe tregoi se skuadra duhet të fokusohet në ndeshjen e fundit në Seria A kundër Atalantës. “Kjo ishte ndeshja e fundit e ciklit të ndeshjeve çdo tre ditë dhe përgjigjia atletike e ekipit duhet të na kënaq. Ne kemi luajtur 14 ndeshje në shumë pak kohë dhe kemi shpenzuar shumë energji. Ne duhet ta përfundojmë kampionatin mirë. Nuk e di sesa kohë kanë lojtarët pa u takuar me familjarët e tyre”. Inter përgatitet të përballet me Getafen në Europa Ligë me 5 gusht dhe Konte pretendon se klubet e tjera europiane kanë pasur avantazh. “Ne duhet të përgatitemi për Europa Ligën edhe pse ekipet e tjera kanë pasur më shumë kohë për tu rikuperuar.

Skuadrat e tjera europiane kanë pasur më shumë kohë për tu rikuperuar dhe pushuar dhe ta rifillojnë Europa Ligën me më shumë energji”, përfundoi Antonio Konte.

Related posts

REAL MADRID-VALLADOLID/ Vinicus zhbllokon sfidën 7 minuta pasi futet në fushë (VIDEO)

Delo.autor

CHAMPIONS/ “Los Blancos” dhe Tottenham kualifikohen, Atletico rrezikon eliminimin

Delo.autor

Sulmuesin e Serbisë e shpëtoi futbolli, ndryshe do të ishte bërë kriminel

Isa.Autor

Leave a Comment