Futboll La Liga Sport

KËRKON FITORE NPËR T’U SHPALLUR KAMPION/ Zidane tregon si ndikoi humbja 7-3 ndaj Atletico Madrid

Real Madridit i duhen vetëm dy pikë në dy ndeshjet e fundit për të fituar La Ligan. Nëse skuadra e drejtuar nga Zinedin Zidan fiton nesër ndaj Vijarealit, atëherë shpallet matematikisht kampione.

REAL MADRID

Kur u pyet nëse do firmoste për dy barazime në dy ndeshjet e ardhshme Zidan u shpreh: “Nuk bëhet fjalë se çfarë më pëlqen mua. Ne duam të fitojmë ndaj Vijarealit, kaq. Ne do shkojmë për fitore, Unë ende nuk e ndiej veten kampion, gjithçka mund të ndodhë”.

Në konferencën për shtyp Zidan u pyet edhe nëse humbja në fazën përgatitore 7-3 kundër Atletiko Madridit ndikoi në kthesën e skuadrës. “Jam i sigurtë që na ka ndihmuar të përmirësohemi.

“Isha shumë i indinjuar pas asaj ndeshjeje, ashtu si të gjithë lojtarët. Ka shumë ambicie në këtë klub dhe e ka pasur këtë gjatë gjithë historisë”, përfundoi trajneri i Real Madrid Zidan.

Related posts

LOTË TRISHTIMI QË U KTHYEN NË GËZIM/ Ja momenti prekës kur djali i tenistit bëri të qajë babanë (VIDEO)

Delo.autor

PARALAJMËRON RIVALËT E “EURO 2020″/ Trajneri Mancini: Kjo Itali luan futboll dhe jo kundërsulm

Delo.autor

LIVE/ Champions: Mbyllet ndeshja Marseille-Manchester City. Rezultati 0-3

Delo.autor

Leave a Comment