Futboll Seria A Sport

KUJTON “MAGJINË” E CR7/ Presidenti i Sampdorias: Nuk e di si ia ka dalë, por atë mbrëmje…

Massimo Ferrero nuk e ka problem të thotë atë që mendon.

Presidenti simpatik i Sampdoria-s ka dhënë një intervistë interesante për Libero Quotidiano në të cilën ka folur edhe për ndeshjen që skuadra e tij do të luajë mbrëmjen e sotme kundër Juventus-it dhe Cristiano Ronaldo-s.

Mendimi i Ferrero-s ka nisur nga ndeshja e fazës së parë: “Goli i CR7? Mos më bëni ta kujtoj. Nuk e di si ia ka dalë, por atë mbrëmje Ronaldo është ngritur në qiell”.

“Si do të mbarojë ndeshja e sotme? Futbolli është si dashuria: kurrë mos thuaj kurrë. Duhet të provosh gjithmonë. Cristiano është i jashtëzakonshëm, por mund të ndalet”.

“Nëse e shikoj si aktor në një film? Jo shumë. CR7, siç e quani ju, më duket më shumë marka e një makine sesa titulli i një filmi. Është një futbollist shumë i mirë, kështu që nuk mendoj se do të ishte u përshtatshëm si aktor”, ka thënë  Ferrero.

Related posts

Nadal në finalen e Torontos, kërkon suksesin e radhës ndaj surprizës greke

Isa.Autor

MILAN-SAMPDORIA/ Shikoni çfarë rasti humbet Ibrahimovic brenda zonës (VIDEO)

Delo.autor

E BUJSHME NGA SPANJA/ Florentino Perez ndez merkaton, largon tre yje me kosto zero. Ja emrat…

Delo.autor

Leave a Comment