Futboll Shqipëri Sport

NDESHJE E “ÇMENDUR”/ Werder Bremen i Rashicës ia del të mbijetojë në fund

Verder Bremeni ia ka dalë të qëndrojë në Bundesligë edhe për sezonin e ardhshëm, pasi ka kaluar fazën e “play-off” me Heidenheim.

Sfida e parë ku Verderi ishte pritës u mbyll në barazim 0-0, teksa ditën e sotme ekipi Rashicës barazoi 2-2 jashtë dhe ia doli të shpëtojë, për shkak të golave në fushë kundërshtare.

Ndeshja nisi mirë për miqtë që kaluan në avantazh në minutën e 3’ falë një autogoli. Në minutën e 85’ Kleindienst barazoi shifrat, ndërsa Verderi kaloi përsëri në avantazh në minutën e 94’ me Augustinson. Asgjë nuk u mbyll këtu pasi në minutën e 97’ Kleindienst shënoi përsëri duke barazuar shifrat, pro nuk mjaftoi për tu ngjitur ekipi i tij në Bundesligë.

Related posts

Pije, muzikë dhe futboll/ Tifozi koleksionon 32 markat alkoolike të çdo shteti pjesëmarrës në “Rusi 2018”

Sadik.Autor

Nis sfida në “Sochi”, Portugalia e Spanja duan maksimumin

Sadik.Autor

“Montecarlo Masters”, Nadal e Djokovic kalojnë në raundin e tretë

Sadik.Autor

Leave a Comment