Futboll Seria A Sport

NDRYSHIM PROGRAMI TË SERISË A? Klubet italiane presin tjetër vendim

Kalendari i këtij sezoni në kampionatin italian mund të ndryshohet duke nisur që nga java e 31-ë e Serisë A.
seria a
“RAI Sport” dhe “ANSA” bëjnë me dije se Shoqata e Futbollistëve të Italisë po mendon të spostojë disa orare të ndeshjeve.

Në këtë mënyrë, ndeshjet e planifikuara në orën 21:45 mund të zhvillohen në orën 21:00 ose 21:15, ndërsa për takimet e orës 19:30 mund të luhen në 19:00 ose 19:15.

Ende nuk ka një vendim përfundimtar, por këto ndryshime mund të vijnë pasi parashikimet e motit në Itali nuk kanë nxjerrë se vapa do të jetë e madhe.

Related posts

INTER/ Spalletti: 4 sfida vendimtare, duhet t’i fitojmë të gjitha!

Q.Autor

RIKTHEHET TEK FITORJA/ Të besuarit e Allegrit triumfojnë ndaj Sassuolos dhe marshojnë në kampionat

Delo.autor

KUPA E BOTËS/ Balerinat ndjekin ndeshjen me 1 celular, ja VIDEO që u bë virale

Sadik.Autor

Leave a Comment