Futboll La Liga Sport

NUK ËSHTË I ZOTI VETËM ME DUART/ “Gardiani” Courtois dhuron spektakël me topin në këmbë (VIDEO)

Tibo Kurtua ka bërë një sezon mjaft të mirë në La Liga, me Real Madridin ku është pranë fitimit të kampionatit. Madrilenëve i duhen vetëm dy pikë në dy ndeshjet e fundit për tu shpallur matematikisht kampionë.

kurtuaaaaa

Kurtua ka dhënë ndihmën e tij, pasi e ka mbajtur portën të paprekur për disa ndeshje. Portieri belg është favoriti kryesor për të fituar çmimin e portierit më të mirë këtë sezon në La Liga. Por Kurtua mesa duket nuk është i zoti vetëm më duar por edhe me këmbët.

Në një video portieri belg shihet teksa bën disa xhonglime me topin me këmbë para se ta bëj kosh në tabelën që gjendet në mes të pishinës.

Related posts

SHPALLET KAMPION NË “FA CUP”/ City “shkatërron” Watford dhe arrin tripletën historike

Delo.autor

KËRKOHET NGA SHUMË KLUBE TË MËDHA/ Rashica nis bisedimet dhe mund të përfundojë te skuadra italiane

Delo.autor

UDINESE-INTER/ Trajneri Conte synon me çdo kusht fitoren (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Leave a Comment