Futboll Seria A Sport

PARA NDESHJES NDAJ JUVENTUS/ Romagnoli si “Terminatori”, kapiteni i Milanit vendos rekord!

Alessio Romagnoli, kapiteni i Milanit, do të zbresë sërish në fushë sot titullar përkrah Kjaer në sfidën ndaj Juventusit, që do të jetë ndeshja e 31-të e tij si titullar dhe, përtej ndonjë dëmtimi apo kartoni të kuq, pritet ta luajë të gjithën për 90 minuta.

Deri tani, mbrojtësi kuqezi ka luajtur gjithësej 2700 minuta dhe është në mes të 6 stakanovistëve (atyre që kanë zbritur më shumë në fushë) në Serie A. Habia është se me të janë pesë portierë dhe jo lojtarë të roleve të tjera: Strakosha, Musso, Audero, Sirigu dhe Silvestri.

Related posts

KORONAVIRUSI EKLIPSON TITULLIN/ Liverpool: Sjellje e papranueshme nga tifozët! (FOTO)

Delo.autor

HISTORIA E VEÇANTË/ BBC reportazh për futbollistin që në Shqipëri merrte 100 dollarë në muaj, dhe sot është yll në Champions

Delo.autor

PO SHKËLQEN/ Premtimi i SHAQIRIT: Jam i bindur se në ndeshjet e ardhshme do të…

Isa.Autor

Leave a Comment