Futboll Seria A Sport

JUVENTUS PËRBALLË RONALDOS? Do të ndodhë, nuk është shaka (FOTO)

Juventusi kundër Ronaldos! Nuk është fantazi, as gënjeshtër, por realiteti, edhe pse ky titull duhet thelluar më shumë për të kuptuar se si është puna… Do të thoni, CR7 luan te Juventusi dhe nuk mund të sfidojë lojtarin e saj në fushë.

Po, kjo është një lojë kurioze e mbiemrave që nxori në pah, me një prekje ironie, Lega Pro përmes Twitter.

Image

Në Raundin e Parë të Fazës së Kombëtare të Playoff, Juventus U23 do të përballet si fituesi i Kupës C italiane, me Padova, ku do të luajë Ronaldo Pompeu Da Silva. Nga këtu, shakaja e bukur dhe foto me mbishkrimin… “kur je Juventus, por gjen Ronaldon si kundërshtar”.

Related posts

NUK NDALEN TIFOZËT E GJILANIT/ “Skifterat” kërcënojnë Federatën e Kosovës me thika dhe shufra hekri (FOTO)

Delo.autor

PRAPASKENAT/ Rrogat dhe… Osmani, si u përça Skënderbeu brenda një muaji

bora.autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Celta Vigo-Real Madrid. Rezultati 0-2

Delo.autor

Leave a Comment