Futboll Shqipëri Sport

RINGRITJA E PALERMOS/ Klubi italian kërkon me ngulm sulmuesin e Kombëtares

Pas falimentit që e degdisi në Serinë D, klubi i njohur italian Palermo, kërkon ringirtjen dhe rikthimin sa më të shpejt në elitën e futbollit. Drejtuesit janë të kërkim të lojtarëve të rinj dhe me vlerë, të cilët janë të aftë të garantojnë freskinë dhe cilësinë e skuadrës për sezonin e ardhshëm, e cila do të militojë në Serinë C dhe ka si objektiv ngjitjen në Serinë B.

“Itasportpress.it”, bën me dije, se stafi teknik i Palermos, ka hedhur sytë nga sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Xhakomo Virioni, i cili është pjesë e 23-vjeçarëve të Juventusit.

vrioni

Ai shikohet si futbollisti ideal për të udhëhequr sulmin e Palermos, kjo falë edhe fizikut të tij. Vrioni është i gjatë 188 cm dhe ka një të majtë potente. Supergoli i realizuar ditën e djeshme, duket se ka joshur drejtuesit e Palermos, të cilët pritet që së shpejti të futen në tratativa me Juventusin, për ta marrë në formë huazimi Vrionin.

Related posts

IMPRESIONOHET NGA AREOLA, MILITAO DHE VALVERDE/ Fytyrat e “Real Madrid B” të ri tek Zidane

Delo.autor

POSHTËROI GRIEZMANN/ Trajneri i Barcelonës: Do të flas me të, por nuk i kërkoj falje

Delo.autor

PJESA E PARE/ Partizani dhuron spektakël në Laç, por mungon goli

Sadik.Autor

Leave a Comment