Futboll Seria A Sport

TJETËR DËSHTIM PËR INTERIN/ Amir Rrahmani i mohon fitoren zikaltërve

Tjetër dështim për Interin.

Skuadra e Antonio Contes nuk ka arritur të marrë pikët e plota në udhëtim te Hellas Verona, sfidë që përfundoi 2-2.

Një ndër më meritorët për këtë pikë të marrë në shtëpi për Veronën, është shqiptari, Amir Rrahmani.

Në minutën e 86, kapiteni i Kombëtares së Kosovës bëri disa lëvizje fantastike duke dribluar disa lojtarë, për të pasuar te Migel Veloso që me klasin e tij arriti ta dërgojë lehtësisht topin në rrjetë, për rezultatin përfundimtar 2-2.

Golat e përmbysjes së rezultati për Interin deri në minutën e 86’, i shënoi Candreva në minutat 49 dhe 55’, derisa rezultati u zhbllokua nga Lazovic në minutën e 2’.

Related posts

Harry Kane gati për Kolumbinë: Ky është momenti i së vërtetës

Sadik.Autor

Historike/ Skuadra zviceriane aktivizon 10 futbollistë shqiptarë në një ndeshje

Sadik.Autor

WEST HAM-LIVERPOOL/ Vendasit barazojnë rezultatin, shënon Antonio

Delo.autor

Leave a Comment