Futboll Shqipëri Sport

VIJOJNË SKANDALET NË FUTBOLLIN SHQIPTAR! Futbollisti i Adës së Velipojës godet arbitrin, s’ishte dakord me penalltinë

Situatat skandaloze në futbollin shqiptar nuk kanë të sosur. Pas akuzave për trukim të ndeshjeve, (në takimin Bylisi- Tirana), skandali i radhës regjistrohet në Gramsh.

Në ndeshjen e luajtur me skuadrës së Gramshit dhe Adës së Velipojës, futbollisti i kësaj të fundit, 29-vjeçari V.P. ka goditur dhe fyer gjyqtarin e ndeshjes pasi nuk ka qenë dakord me ekzekutimin e një penalltie. Bëhet fjalë për gjyqtarin B.L., 32 vjeç,  banues në Lezhë.

Burime zyrtare i thanë Shqiptarja.com se lojtari është shoqëruar në Komisariatin e Policisë.

Related posts

Gjonaj vendos ndeshjen/ Laçi mbetet i pamposhtur dhe i bashkohet kreut 

Isa.Autor

PEZULLIMI I KAMPIONATIT PAS DHUNËS/ Publikohet axhenda FSHF-Qeveri Përveç, ja çfarë kërkohet

Delo.autor

LIVE/ Shqipëri-Maltë: Skemë fantastike nga goditja e dënimit, Shefiti shpërblen Bushin (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment