Futboll Seria A Sport

E BUJSHME NGA ITALIA/ Milan i ofron 7 milionë euro për një vit Ibrahimovic

Skuadra e Milanit dëshiron ta ketë në ekip edhe për një sezon sulmuesin veteran, Zlatan Ibrahimovicit.

Sipas asaj që raporton Calcio Mercato, rosonerët i kanë ofruar suedezit një marrëveshje të re, ku sulmuesi do të përfitonte 7 milionë euro në vit.
Milan e përfundoi stinorin në pozitën e gjashtë, duke siguruar kështu kualifikimet për në Europa League.

Ibra ka shënuar 10 gola në 18 paraqitje që nga ardhja e tij në Milano gjatë muajit janar.

Related posts

QENKA E PAPARË/ Gazetarja SHQIPTARE bëhet komentatorja e parë e futbollit (VIDEO)

Isa.Autor

GATI TË LUAJË DERBIN E PARË TË ITALISË/ Martinez kërcënon: Sezonin e ardhshëm do të “luftojmë” për…

Delo.autor

DUAN CHAMPIONSIN/ Bayern Munchen bën një SUPER blerje dhe hyn në histori

Isa.Autor

Leave a Comment