Futboll Kategoria Superiore Sport

EDON HASANI GJEN MENJËHERË EKIP/ Ja ku ka firmosur ish-mesfushori i Tiranës

Edon Hasani gjen menjëherë skuadër dhe madje jashtë Shqipërisë. “Panorama Sport” zbulon se ish-mesfushori që u largua nga Tirana si kampion pas përfundimit të kontratës, ka firmosur pak minuta më parë për klubin turk të Ligës ës Parë, Ankara Keçiorenguçu, që mbylli kampionatin e fundit në vendin e tetë.

Mesfushori shkodran ka firmosur një kontratë 2-vjeçare me opsion rinovimi edhe për një sezon. Skuadra me bazë në kryeqytetin turk synon ngjitjen në Superligë në kampionatin e ri dhe ky transferim i Hasanit vjen në momentin më kulminant të karrierës. 28-vjeçari u kërkua edhe nga Vllaznia, por ofertë nga Turqia ishte e pa refuzueshme.

Related posts

GJYSMËFINALJA KUKËSI-SKËNDERBEU/ “FSHF” i beson arbitrave të FIFA-s, Ja kush vendos drejtësi

Delo.autor

LIVE/ Nations League: Mbyllet ndeshja Gjermani-Spanjë. Rezultati 1-1

Delo.autor

U largua si “dështak” nga Milani/ Andre Silva ngjit Sevijan në krye të La Ligës

Isa.Autor

Leave a Comment