Futboll Seria A Sport

“JAM GATI TË NIS…”/ Pirlo thyen heshtjen, thotë fjalët e para si trajner i Juventus! (FOTO)

Juventusi largoi nga detyra trajnerin Maurizio Sarrin dhe i besoi pankinën Andrea Pirlos. Ky i fundit sapo kishte marrë drejtimin e skuadrës U-23 dhe menjëherë më pas u vendos si kryetrajner te skuadra italiane.

Tekniku i ri ka komentuar aventurën e rëndësishme që do të marrë përsipër. “I lumtur dhe krenar për respektin dhe besimin që kam marrë nga Juventusi. Jam gati të nis këtë aventurë fantastike“, tha Andrea Pirlo. Pirlo firmosi me Juventusin deri në vitin 2022 me kampionët e Italisë.

 

Related posts

Neymar ngre lart Mbappen dhe Buffon, i premton publikisht besnikëri PSG-së

Isa.Autor

522 GOLA NË 521 NDESHJE/ Shifat e “jashtëtokësorit” në një dekadë

bora.autor

Di Biagio: I panjohuri Ronaldo më kërkoi fanellën

Sadik.Autor

Leave a Comment