Futboll Shqipëri Sport

6 GOLA NË 8 NDESHJE/ Sulmuesi shqiptar shkëlqen në kampionat dhe pret ftesë nga Reja (VIDEO)

Sulmuesi shqiptar i lindur në Finlandë Albion Ademi po realizon një sezon mbresëlënës me ekipin e Mariehamnit.
t_AdemiAlbion20200726-scaled
Ish-futbollisti i Shpresave shënoi në fitoren e vështirë të skuadrës së tij kundër Rovaniemit, takim që përfundoi me rezultatin 2-3.

Në minutën e 40-të të sfidës, Ademi u asistua nga shoku i skuadrës Tolonen dhe i vetëm përballë portierit kundërshtar vendosi ndeshjen në baraspeshë.

Kjo është fitorja e tretë në 8 javë për Marienhamnit, ndërsa Ademin ky sezon ka nisur në mënyrën më të mirë mundshme ku ka realizuar 6 gola në 8 ndeshjet e para të këtij sezoni.

Ai pret ftesë tashmë nga trajneri i Shqipërisë Edi Reja.

Related posts

Argjend Malaj ”thumbon” rivalët, Avdyli kyç portën

Sadik.Autor

REAL Madrid SHITI RONALDON, por është një PERANDORI TË ARDHURASH. Ja shifrat

Isa.Autor

TRONDITET FUTBOLLI ITALIAN/ Trafikonte LËNDË NARKOTIKE, dënohet me 18 vite BURG

Isa.Autor

Leave a Comment