Futboll Seria A Sport

KËRKOHET NGA SHUMË EKIPE NË SERIE A/ Lojtari mund të zgjedhë Juventus prej Dybalas, ja emri

Juventusi po përgatitet për ndeshjen e kthimit në Champions kundër Lionit, por njëkohësisht po punon që të përforcojë skuadrën për sezonin e ri. Objektivi i bardhezinjve është lojtari i Parmës, Rodrigo De Paul.

Ky operacion mund ti kushtojë Juventusit deri në 40 milionë euro. Për De Paul interesohen edhe shumë ekipe të tjera në Serinë A, por Juventusi ka një avantazh kundrejt rivalëve. Avantazhi është miqësia që ka De Paul me lojtarin e Juventusit Paolo Dibala.

Dy argjentinasit thuhet se janë shokë të ngushtë dhe Dibala mund të bindë bashkëkombasin e tij të transferohet tek Juventusi.

rodrigo

Related posts

PO SHKËLQEN/ Kolaj spektakël ndaj Romës, talenti i shpresave shënon një dygolësh (VIDEO)

Isa.Autor

GJITHMONË “EPIK”/ Brozovic befason Spallettin dhe të gjithë zikaltrit (FOTO)

Isa.Autor

“DERBI” I ANGLISË/ Gary Neville: Ai është futbollisti më i padisiplinuar ndonjëherë

Isa.Autor

Leave a Comment