Futboll Sport

KORONAVIRUSI/ Bolt pozitiv me Covid-19 pasi festoi ditëlindjen, në festë i pranishëm edhe lojtari i Manchester Cityt

Sipas raportimeve, Usain Bolt ka rezultuar pozitiv me Covid-19 vetëm disa ditë pasi festoi ditëlindjen e tij. Sprintieri që mbushi 34 vjeç të premten e kaluar bëri një test disa ditë më parë dhe sot ka marrë përgjigjen ku ka dalë pozitiv me koronavirus.

Xhamajkani është në izolim dhe sipas “NationWide Radio XJ” është e paqartë nëse Bolt ka simptoma apo jo. Bolt e festoi ditëlindjen e tij në një festë madhe, ku mësohet se ka marrë pjesë edhe lojtari i Mançester Sitit, Rahem Sterling.

Related posts

PAS HUMBJES NË DERBI NDAJ MANCHESTER UNITED/ Guardiola: Sulmuesit tanë nuk ishin të qartë dhe fantastikë, por…

Delo.autor

PRITET T’I JAPË FUND PEZULLIMIT 3 MUJOR/ Ja kur do të rifillojë futbolli në Premier League

Delo.autor

KOHA E “PAQES” MBAROI/ SALAH I IRRITUAR i shpall “luftë” Federatës Egjiptiane të Futbollit

Isa.Autor

Leave a Comment