Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Mbyllet ndeshja Champions Bacelona-Napoli. Rezultati 3-1

Starton sfida e Champions League mes Barcelonës dhe Napolit në Camp Nou prej orës 21:00. Rezultati i ndeshjes së parë ishte 1-1 në Itali, ndërsa ndeshja e dytë do të vendosë ekipin që do të kualifikohet.

Të dy trajnerët kanë publikuar formacionet titullare dhe futbollistët më të mirë. Barcelona e nis në sulm me Messin, Suarezin dhe Griezmann. Gattuso nga krahu tjetër hedh në krahët e mbrojtjes Di Lorenzon dhe Mario Ruin. Hysaj e nis nga stoli këtë sfidë.

 

LIVE/ Bacelona – Napoli 3-1

 

Mbyllet ndeshja

Nis pjesa e dytë

***

MINUTA 45+5/ Napoli ngushton diferencën falë golit të shënuar nga Lorenzo Insigne me 11-metërsh.

MINUTA 45+1/ Barcelona thellon shifrat me golin e shënuar nga Luis Suarez.

MINUTA 34/ Goli i Ivan Rakitic anulohet nga VAR.

MINUTA 30/ Barcelona thellon shifrat me golin e shënuar nga Ivan Rakitic.

MINUTA 23/ Barcelona dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Lionel Messi.

MINUTA 10/ Barcelona kalon në avantazh me golin shënuar nga Clement Lenglet.

MINUTA 1/ Starton sfida

Related posts

NGA ECURIA E MILAN TEK DINAMIKA NË MERKATO/ Maldini: Synojmë Championsin dhe rinovimin e yjeve

Delo.autor

“NUK MUND TË NDËRTOHET NJË KARRIERË KËTU”/ Dani Alvesh i mërzitur për aventurën në Brazil: Tashmë unë jam i padobishëm…

Delo.autor

SPECIALE/ Njihuni me klubet që kanë më shumë lojtarë, të përfshirë në këtë Kupë Bote

Sadik.Autor

Leave a Comment