Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Mbyllet ndeshja Champions Manchester City-Real Madrid. Rezultati 2-1

Po luhet ndeshja e kthimit të Ligës së Kampionëve mes Manchester City dhe Real Madrid, për fazën e 1/8-ve.

Ndeshja e parë në Spanjë përfundoi me fitoren e ekipit të Guardiolës me rezultatin 2-1, që i bën anglezët të jenë favoritë për të kaluar në fazën tjetër.

Megjithatë te Reali nuk dorëzohen dhe do të bëjnë të pamundurën për t’u kualifikuar, ndonëse do të kenë një mungesë të madhe në mbrojtje si ajo e Serxho Ramosit. Pritet një ndeshje spektakolare në “Etihad”, kjo për faktin  se të dyja skuadrat bëjnë lojë të hapur.

Guardiola kërkon me çdo kusht kualifikimin, pasi nuk do të kishte një mundësi më të mirë për të fituar Ligën e Kampioneve me një skuadër tjetër përveç Barcelonës.

 

LIVE/ Manchester City – Real Madrid 2-1

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 69/ Manchester City kalon në avantazh me golin e shënuar nga Gabriel Jesus.

Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 28/ Real Madrid barazon shifrat me golin e shënuar nga Karim Benzema.

MINUTA 9/ Manchester City kalon në avantazh me golin e shënuar nga Raheem Sterling.

MINUTA 1/ Starton sfida

Related posts

MERKATO E BUJSHME/ Bayern blen kampionin e botës…

Delo.autor

LIVE/ Mbyllet ndeshja Champions Atalanta-PSG. Rezultati 1-2

Delo.autor

2 SUPER GOLA DHE 1 KARTON TË KUQ/ Partizani-Teuta ndajnë pikët në “Selman Stërmasi”

Delo.autor

Leave a Comment