Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Mbyllet ndeshja Champions Leipzig-Atletico Madrid. Rezultati 2-1

Po luhet sfida mes Atletico Madrid dhe Leipzig, e vlefshfshme për fazën çerekfinale të Champions League.

Trajneri i spanjollëve, Diego Simeone, ka habitur me zgjedhjet e tij në formacionin titullar. Ai ka ulur në stol të riun Joao Felix së bashku me Moratën, ndërsa i ka besuar Diego Costas dhe Llorentes. Saul dhe Koke janë titullarë në mesfushë, ndërsa Thomas dhe Lemar e nisin nga stoli.

 

LIVE/ Leipzig – Atletico Madrid 2-1

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 88/ Leipzig kalon në avantazh me golin e shënuar nga Tyler Adams.

MINUTA 70/ Atletico madrid barazon shifrat me golin e shënuar nga Joao Felix me 11-metërsh.

MINUTA 51/ Leipzig kalon në avantazh me golin e shënuar nga Dani Olmo.

Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë me porta të paprekura

MINUTA 1/ Starton sfida

Related posts

Te Laçi ka optimizëm, po rikthehet edhe Escuerda

Sadik.Autor

Genoa hedh sytë në Shkodër, merr mesfushorin e talentuar

Sadik.Autor

LOJTARI I PARË I INFEKTUAR NË SERIE A/ Portieri i klubit të njohur italian konfirmon se është prekur nga Covid-19

Delo.autor

Leave a Comment