Futboll Sport

PËRBALLJA ME SPEZIAN NË “PLAY OFF”/ Klubi italian konfirmon një rast pozitiv me Covid-19

Vetëm disa ditë para finales së Play Off kundër Spezias, klubi i Frosinones ka lajmëruar se një pjesëtar i stafit ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Në deklaratën e lëshuar nga ekipi i Serisë B, konfirmohet se një nga anëtarët e stafit të trajnerit Alesandro Nesta ka dalë pozitiv me koronavirus.

frosinone

Personi i infektuar është izoluar menjëherë sipas protokollit shëndetësor dhe skuadra do testohet vazhdimisht. Frosinone do përballet me Spezian në play off.

Ndeshja e parë është vendosur të luhet me datë 16 gusht, ndërsa takimi i kthimit me datë 20 gusht.

Related posts

PREKËSE/ Ranieri viziton Leicesterin në shenjë respekti pas VDEKJES tragjike të pronarit

Isa.Autor

Inter- Juventus, thyhet një rekord në Serie A në lidhje me…

Sadik.Autor

DE LIGT PRITET TË ZBARKOJË NË TORINO/ Ja detajet e marrëveshjes me Juventus

Delo.autor

Leave a Comment