Futboll Seria A Sport

PRITET TË NDRYSHOJË EKIP/ Milan gati të afrojë lojtarin me klauzolë 100 milionë euro

Florentino Luis i Benfikës është një nga talentet më të kërkuara në panoramën e futbollit europian dhe Milani po lëviz në lidhje me mundësinë e nënshkrimit të mesfushorit.

Menaxheri i mesfushorit ka bërë të qartë vullnetin e të asistuarit të tij për t’u larguar nga klubi luzitan pasi prej disa kohësh nuk gjen hapësirë. Pikërisht ky përdorim i paktë e ka shtyrë të kërkojë hapësirë dhe Milani mund ta “ndihmojë” duke qenë se ka kërkuar huazimin për dy sezone të 20-vjeçarit, i cili ka një kontratë me Benfikën deri në vitin 2024, teksa klauzola e blerjes është prej 100 milionë eurosh.

Deri pak javë më parë drejtuesit portugezë nuk ishin dakord me largimin e Florentinos, por duke parë kërkesat në rënie, mund të hapen ndaj një akordi me kuqezinjtë. Me këtë çështje po merren drejtorët Rui Kosta e Frederik Masara, teksa mediat portugeze njoftojnë se akordi mund të gjendet së shpejti.

florentino.benfica.2019.20.dribbling.750x450

Related posts

“NDIZET” DERBI/ Halili: Ka premio për Tiranën, të mundim Partizanin dhe të marrim Kupën

bora.autor

Bomba italiane që përkrah skuadrën e vogël të Serie A

Q.Autor

Liverpool-West Ham shënohet goli i dytë në frymën e fundit të pjesës së parë (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment