Futboll Seria A Sport

RINOVIMI ME YLLIN SUEDEZ/ Ja 3 bonuset që Milan i ofron Ibrahimovic!

Zlatan Ibrahimovic dhe Milani po negociojnë për shpërblimet që do t’i shtohen pagës fikse prej 5 mln eurosh. Por cilat janë ato? Siç raportohet nga La Gazzetta dello Sport, një është i lidhur me kualifikimin në Ligën e Kampionëve, me vlerë rreth gjysmë milioni; tjetra është për fitimin e Europa League (të njëjtën shumë).

Një tjetër duhet të jetë ajo që ka të bëjë me golat dhe paraqitjet. Me pak fjalë, me arritjen e disa objektivave personale dhe ekipore, Ibra mund të fitonte më shumë se 6 milion eurot e kërkuar fillimisht.

Related posts

TRONDITET BARCELONA/ VIDAL pa fat: Dëmtohet në gjurin e djathtë dhe braktis…

Isa.Autor

ANALIZA/ Jose Mourinho? Jo faleminderit!

Delo.autor

Skuadra më e shtrenjtë në merkato, yje me vlerë 1,1 miliardë euro (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment