Futboll Premier League Sport

“SNAJPERI” FERNANDES/ Manchester United gjen njeriun e pagabueshëm! Por, perfeksioni mban një tjetër emër

Manchester United shijon “snajperin” Bruno Fernandes: që nga janari i kaluar, mesfushori portugez u bashkua me Djajtë e Kuq dhe ka bërë diferencën me 11 gola, përfshirë 7 nga pika e penalltisë.

E fundit, shumë me peshë, mbërriti të hënën në mbrëmje në kohën shtesë kundër Kopenhagenit në çerekfinalen e Europa League dhe përballë një portieri fantastik si Johnsson.

Një penallti që për United vlen gjysmëfinalen e Europa League. Dhe për ish-lojtarin e Sampdorias dhe Udinese, një tjetër konfirmim se kur bëhet fjalë për të qenë i saktë nga 11-të metra, nuk fal!

Bundesliga | Watch: Robert Lewandowski's quest for the perfect penalty

18 penallti të shënuara radhazi, 27 nga 29 në karrierën e tij. Statistikat e makinerive (pothuajse) perfekte … por, nga Ramos (22 radhazi) lart, ka akoma disa revole edhe më të pagabueshme!

Sergio Ramos' success rate from the penalty spot is better than ...

Lewandowski – 31 penallti radhazi

Lambert – 30 penallti radhazi

Pauleta- 26 penallti radhazi

Kruse – 24 penallti radhazi

Le Tissier – 23 penallti radhazi

Ramos – 22 penallti radhazi

Related posts

“KUPA E ITALISË”/ Caktohen datat dhe oraret për gjysmëfinalet, ja përballjet

Delo.autor

NAPOLI-EMPOLI/ FORMACIONET: Hysaj spostohet sërish në të majtë, Veseli në stol

Isa.Autor

Trajneri Sampaoli publikon 23 emrat e Argjentinës për Botërorin e Rusisë, po Icardi…

Sadik.Autor

Leave a Comment