Futboll Sport

TËRHEQJA E NJË MITI/ Numrat e pakrahasueshëm të Casillas (INFO-GRAFIKU)

Iker Casillas njoftoi sot tërheqjen zyrtare nga futbolli i luajtur. E hodhi këtë hap 18 muaj pas sulmit në zemër, që i rrezikoi edhe jetën, jo më karrierën. Megjithatë, në çfarëdo kuptimi, ai ndihet i plotësuar profesionalisht, qoftë në rang klubi, qoftë kombëtareje. “Palmaresi” i një prej portierëve më të mirë të historisë së futbollit është mbresëlënës. Ai ka qenë simbol i Real Madridit dhe kombëtares spanjolle, një idhulli i Portos. Këtë të martë njoftoi tërheqjen e tij. Këto janë statistikat e karrierës së tij të jashtëzakonshme, të përmbledhura në info-grafikun e mëposhtëm:

Related posts

LIVE/ Po luhet ndeshja Europa League Manchester United-Astana, mbyllet pjesa e parë. Rezultati 0-0

Delo.autor

QARABAG-PARTIZANI/ E pabesueshme çfarë humbet Solomon, ja rasti i artë (VIDEO)

Delo.autor

KOMBËTARJA SPANJOLLE ËNDËRRON ANSU FATIN/ Barcelona rrezikon ta humbasë për…

Delo.autor

Leave a Comment