Futboll La Liga Sport

THELLOHET HENDEKU MIDIS MESSIT DHE BARCELONËS/ Shikoni çfarë ka bërë së fundmi “Jashtëtokësori”

Barcelona, këtë mëngjes, ka pritur lojtarët, për t’iu nënshtruar testimeve për COVID-19, të parashikuar nga protokolli i La Ligas. Ashtu siç është paralajmëruar prej ditësh, Lionel Mesi nuk është paraqitur për testet e Koronavirusit para fillimit të përgatitjeve për sezonin e ri, duke thelluar gjithmonë e më shumë hendekun e largimit.kom-1

 

Mesi, gjatë ditës së shtunë përmes përfaqësuesve të tij ka bërë të ditur se nuk do të paraqitet për testime, teksa ditën e hënë edhe zyrtarisht pritet të fillojë epoka Kuman, me stërvitjet që tashmë janë planifikuar.

Xhordi dhe Martin Breithueit ishin futbollistët e parë që u shfaqën për të bërë testime. Testeve do t’iu nënshtrohen edhe lojtarët që tashmë nuk bëjnë pjesë në planet e Koeman, si Luis Suarez, Ivan Rakitiç dhe Arturo Vidal.

Related posts

KISHTE TË DREJTË/ Spalletti komenton gjestin e Mourinhos: “Nëse e ngacmoni një LUAN…”

Isa.Autor

LIVE/ Kastrioti-Partizani, vendasit barazojnë shifrat, “Demat” me 10 lojtarë

Delo.autor

Tite publikon listën finale, 23 lojtarët e Brazilit në Botëror

Sadik.Autor

Leave a Comment