Futboll Sport

UEFA MERR VENDIMIN/ Finalet e Championsit dhe Europa League do të ketë…

Fituesi i Champions-it dhe Europa Ligës do të marrin trofetë e tyre në një ceremoni të plotë. Ndryshe nga seç ka ndodhur në Ligat e Europës, UEFA duket se do të vazhdojë traditën e saj në dhënien e çmimeve.

Presidenti i UEFA-as, Aleksandër Ceferin, do t’i nënshtrohet një testi të “COVID”, ashtu siç kanë bërë lojtarët dhe stafet teknike, për të parandaluar infeksionet e mundshme.

Slloveni do të kryejë disa teste gjatë këtyre ditëve për të qenë sa më i sigurt. Ndërkohë, udhëtimet e tij nga hoteli do të jenë të limituara, ashtu si dhe kontakti me njerëzit e tjerë. Ceferin nuk do të vendosë maskë në ceremoni.

Kujtojmë se finalja e Champions-it do të luhet në Lisbonë të Portugalisë, ndërsa ajo e Europa Ligës në Këln të Gjermanisë. Medaljet dhe kupat do të shpërndahen në fushën e lojës, dhe jo në tribuna.

Related posts

SKANDALI/ Merrnin rryshfet: 21 gjyqtarë përjashtohen dhe pezullohen nga aktiviteti

Isa.Autor

Roma-Liverpool, verdhekuqtë besojnë në mrekullinë e dytë në “Olimpico”

Sadik.Autor

CHELSEA-BRIGHTON/ “Blutë e Londrës” kalojnë në avantazh, shënon Giroud

Delo.autor

Leave a Comment