Futboll Ligue 1 Sport

JUVENTUS E KËRKON ME ÇDO KUSHT/ PSG futet garë për objektivin numër një të Pirlos, ja emri

PSG ka vendosur të futet në garë për mesfushorin e Manchester United, Paul Pogba.

Duke parë se kontrata e lojtarit me Djajtë e Kuq skadon pas 12 muajsh dhe duke parë se nuk po zhvillohen negociata për rinovimin e marrëveshjes, përshtypja është se Pogba mund të bindet të largohet nga Old Trafford.

Francezi është ëndrra e Andrea Pirlo-s në merkato. Megjithatë, sipas Tuttomercatoweb, trajneri i ri i Juventus-itket se do të duhet të përballet me drejtorin sportiv të PSG-së, Leonardo, gjithashtu i interesuar për kampionin e botës.

Francezët janë në kërkim të një lideri për mesfushën dhe, përveç Pogba-së, po ndjekin edhe Sergej Milinkovic-Savic të Lazio-s dhe Thiago Alacantara-n e Bayern Munich.

Related posts

VDIQ tragjikisht në Genova/ 22-vjeçari SHQIPTAR nipi i futbollistit të njohur

Isa.Autor

NUK BËN PJESË NË PLANET E TRAJNERIT HOLANDEZ/ E konsideronin talent, Koeman i tregon derën të riut

Delo.autor

SAKRIFICA PËR TË ARRITUR OBJEKTIVAT/ Salah zbulon njeriun që nuk e lejoi të dorëzohej…

Isa.Autor

Leave a Comment