Futboll Seria A Sport

“BOMBA” E MERKATOS/ Juventus për rekord me dyshen Dzeko-CR7

Edin Dzeko në krah të Cristiano Ronaldo-s.

Nëse, siç kanë bërë të ditur zërat e fundit të merkatos,  negociatat mes Juventus-it dhe Roma-s për boshnjakun do të mbyllen me sukses, Andrea Pirlo do të kishte në dispozicion dy rekordmenë të Europës.

CR7 dhe Dzeko, në fakt, janë dy lojtarët e vetëm që kanë shënuar të paktën 50 gola në tre nga pesë kampionatet kryesore të Europës.

Premier League, La Liga dhe Serie A për Ronaldo-n; Bundesliga, Premier dhe Serie A për Dzeko.

Related posts

SULMUESI KRASNIQI DREJT LARGIMIT/ Skënderbeu tenton të marrë yllin e Tiranës…

Delo.autor

SUPERKUPA EUROPIANE/ UEFA merr vendimin për tifozët në stadiume

Delo.autor

Guardiola e do në janar, Man City ka gati ofertën e lartë për Sanchezin

Q.Autor

Leave a Comment