Futboll Sport

CHAMPIONS/ Dramë në Azerbajxhan, penalltitë nderojnë Molde. Në Danimarkë nuk ka histori

Dramë në Azerbajxhan për Qarabag, ish-skuadra e Ansi Agollit. Me penallti pas rezultatin 0-0 në 120 minuta, ka kaluar ekipi i Moldes.

Norvegjezët humbën edhe penallti gjatë ndeshjes, por portieri i tyre në fund, te llotaria e 11-të metërshave, bëri pritjen deçizive dhe i dha kështu kualifikimin në playoff të Champions dhe siguroi grupet e Europa League (edhe në rast se eliminohen turin tjetër).

Përballja e radhës, ndaj Ferencvarosit të shqiptarit Myrto Uzuni, që sonte gjithashtu realizoi supergol duke i dhënë biletën për në playoff hungarëzëve.

Maçabi Tel Aviv eliminon gjithashtu Dinamo Brest me një gol, kurse Midtjylland shkatërron 3-0 Young Boys në Danimarkë.

Related posts

SARRI DEMASKON SERIE A/ Futbolli në ITALI është LUFTË, në ANGLI është…

Isa.Autor

NUK KA MË DYSHIME/ Mourinho përjashton yllin e ekipit, ka një prapaskenë të fortë

Delo.autor

SHQIPËRIA U-19 MBYLL GRUMBULLIMIN/ Trajneri Dede: Kjo është strategjia e re që është ndërtuar

Delo.autor

Leave a Comment