Futboll Sport

E RALLË/ U infektuan me Koronavirus të 3 portierët, shikoni çfarë bën klubi skocez

Klubi i radhës i tronditur nga Koronavirusi është St Mirren. Skocezët u mposhhtën ndeshjen e kampionatit ndaj Hamiltonit me rezultatin të  3 portierët që ekipi ka në dispozicion, Xhak Alnuick, Dean Lynes dhe Peter Urminski rezultuan pozitivë me COVID-19.

Drejtuesit kërkuan shtyrjen e takimit, por kjo gjë nuk u aprovua teksa zgjidhja emergjenti erdhi nga Hearts, klubi që garon në Championship.

NINTCHDBPICT000607859168

Këta të fundit lejuan portierin e tyre Bobi Zlamal të largohej drejt St Mirren. Portieri çek e nisi si titullar sfidën ndaj Hamilton, por 34-vjeçari nuk ia doli të evitonte humbjen 0-3. Vlen të theksohet fakti se portier rezervë në këtë sfidë për St Mirren ishte 40-vjeçari Xhemi Langfill, që e ka lënë futbollin prej 3 sezonesh.

Related posts

MILAN PLANIFIKON TË ARDHMEN/ Mirupafshim Ibrahimovic! “Kuqezinjtë” gjejnë pasuesin dhe sakrifikojnë… Calhanoglu

Delo.autor

BARCELONA PAGUAN KLAUZOLËN PËR GRIEZMANN/ Ja çfarë shkruajnë 7 mediat e mëdha

Delo.autor

TELENOVELA MESSI/ Përmbyset situata, tani ka 90% shanse të qëndrojë

Delo.autor

Leave a Comment