Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Serie A: Mbyllet ndeshja Roma-Juventus. Rezultati 2-2

Futbollisti i Shqipërisë Marash Kumbulla do të debutojë sot me ekipin e tij të ri Romën kundër Juventusit. Ashtu siç u paralajmërua dje nga trajneri i verdhekuqve Paulo Fonseka, mbrojtësi i kombëtares sonë do të jetë titullar përballë kampionëve të Italisë.

Në anën tjetër, debutim ka edhe për Alvaro Moratën. Sulmuesi spanjoll, i cili ka pak ditë që i është bashkuar Juventusit do të jetë në fushë së bashku me Kristiano Ronaldon, me të cilin luan për herë të parë bashkë pas 3 vitesh. Trajneri Pirlo u ka besuar sërish Kulusevskit dhe MekKinit, ndërsa ka lënë në stol Paulo Dibalë, Dagllas Kostën dhe Artur Melon. Në stolin e Juventusit është dhe sulmuesi i Shqipërisë U21 Xhakomo Vrioni.

 

LIVE/ Roma – Juventus 2-2

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 69/ Juventus barazon shifrat me golin e shënuar nga Cristiano Ronaldo.

Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 45+1/ Roma kalon sërish në avantazh me golin e shënuar nga Jordan Veretout.

MINUTA 44/ Juventus barazon shifrat me golin e shënuar nga Cristiano Ronaldo.

MINUTA 31/ Roma kalon në avantazh me golin e shënuar nga Jordan Veretout.

MINUTA 1/ Starton sfida

Related posts

ËSHTË ZYRTARE/ Partizani arrin akordin me mbrojtësin rumun… (FOTO)

Delo.autor

Pjesa e parë/ Bayern shpërdoron pafund, Marcelo zhvlerëson golin e Kimmich (VIDEO)

Sadik.Autor

Vetëm 6 vjeç dhe ka marrë vlerësimet e LeBron James për talentin e tij (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment