Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Superkupa e Europës: Mbyllet ndeshja Bayern Munich-Sevilla. Rezultati 2-1

Bayern Munchen do të luajë kundër Sevillas për Superkupën e Europës. Sfida ndërmjet Kampionëve të Champions League dhe kampionëve të Europa League do të zhvillohet prej orës 21:00, në Hungari.

Tekniku Hansi Flick ka zbuluar titullarët e tij. Numri një i stolit i beson Neuer nga minuta e parë, ndërsa Pavard, Sule, Hernandez dhe Alaba luajnë në mbrojtje. Kimmich dhe Goretzka në mesfushë, ndërsa Sane, Gnabry dhe Muller janë në mbështetje të Lewandowskit.

Sevilla nga krahu tjetër ka hedhur formacionin më të mirë. Rakitic luan si titullar, po ashtu dhe Suso. De Jong nga krahu tjetër është sulmuesi kryesor.

 

LIVE/ Bayern Munich – Sevilla 2-1

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 104/ Bayern Munich kalon në avantazh me golin e shënuar nga Javi Martinez.

MINUTA 53/ VAR ndërhyn dhe anulon golin.

MINUTA 51/ Bayern Munich kalon në avantazh me golin e shënuar nga Robert Lewandowski.

Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 34/ Bayern Munich barazon shifrat me golin e shënuar nga Leon Goretzka.

MINUTA 13/ Sevilla kalon në avantazh me golin e shënuar nga Lucas Ocampos.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

Milan, Gattuso zgjedh kush qëndron dhe kush largohet

Sadik.Autor

NGA SHIU NË BRESHËR/ Me të shënojnë edhe sulmuesit e tjerë, ja si Ibra e “ringjalli” Milanin

Delo.autor

NGA ERA ISTREFI TE FLORI DHE AURELA GAÇE/ Zbulohen këngëtarët që do të përformojnë në inaugurimin e stadiumit (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment