Futboll Kombëtarja Sport

LOJTARI I SHQIPËRISË NË KARANTINË/ Media pranë klubit holandez: Janë infektuar me COVID-19 dy shokët e tij të kombëtares

Klubi holandez i Tuentes ka vendosur në izolim lojtarin e tij Lindon Selahin. Pasi ditën e djeshme klubi danez Velje konfirmoi se futbollisti i Shqipërisë Ylber Ramadani është infektuar me koronavirus gjatë udhëtimit për t’iu bashkuar kombëtares për dy ndeshjet e Ligës së Kombeve, tekniku Ron Jans nuk e ka grumbulluar mesfushorin Selahi për ndeshjen e djeshme me Fortuna Sitardin.

selahi
Por, ajo çfarë befason më tepër është se media pranë klubit holandez “twenteinsite.nl” raporton se te Shqipëria janë infektuar dy lojtarë gjatë grumbullimit.

21-vjeçari Selahi ishte thirrur nga trajneri Edi Reja për ndeshjet me Bjellorusinë (0-2) dhe Lituaninë (0-1). Sipas medias në fjalë, lojtari ka rezultuar negativ në testin për koronavirusin dhe nëse nuk shfaq simptoma, mund t’i bashkohet që nesër ekipit në stërvitje.

1111111111111

222222222

Related posts

“BËM BABA TË TË NGJAJ”/ RONALDO: Djali im thotë se luan më mirë se unë, por…

Isa.Autor

NUK KISHTE NDODHUR KURRË MË PARË/ Ja sa paguan Milani për çdo gol të Higuainit…

Isa.Autor

YLLI ARGJENTINAS KËRKOHET NGA SHUMË KLUBE/ Juventus do ta shesë Dybalan, por ka një problem

Delo.autor

Leave a Comment