Futboll Premier League Sport

“NJË VENDIM I VËSHTIRË”/ Sulmuesi Werner: Isha mes Liverpool dhe Chelsea, ja pse zgjodha ekipin londinez

Sulmuesi i Chelsea Timo Werner foli në një konferencë shtypi për transferimin e tij te ekipi londinez, gjithashtu duke përmendur edhe klubet e tjera të interesuara për të: “Kur vendosa të largohem nga Leipzig unë fola me disa klube përveç Chelsea, por nuk dua të flas shumë për të tjerët”.

“Kishte klube si Liverpool. Ndoshta mund të kisha shkuar në klube të tjera, por në fund vendosa Chelsea sepse ishte vendimi më i mirë që mund të merrja. Jo vetëm në stilin e futbollit por në atë që ata më treguan. Një vendim i vështirë në fund të fundit, por unë jam shumë e ngazëllyer, krenar dhe i lumtur që vendosa në këtë drejtim. Tani jam këtu prej dy muajsh dhe ndihem mirë “.

Related posts

“MBRETI I GAFAVE”/ LIVERPOOLI e largoi nga skuadra, KARIUS gabon edhe në…(VIDEO)

Isa.Autor

“MAGJI” BRILANTE/ Gabriel Jesus realizon një super gol ndaj Burnleyt (VIDEO)

Delo.autor

E PABESUESHME/ Mban gjithmonë syze dielli, ja e vërteta e trajnerit të Realit

Isa.Autor

Leave a Comment