Futboll Seria A Sport

NUK BËN PJESË NË PLANET E GATTUSOS/ Milik braktis stërvitjen e Napolit. Afron shitja përfundimtare

Këto janë orë të nxehta në aksin Napoli-Romë. E gjithë vëmendja është përqendruar në negociatat që do ta bëjnë Arek Milik të veshë fanellën verdhekuqe, Çështje ditësh, mbase edhe orë.

Milik nuk është më pjesë e planeve të Napolit dhe Gattusos, të cilët nuk e thirrën atë për miqësoret kundër Pescara dhe Sporting Lisbonës (kjo e fundit u anulua). Deri dje ai vazhdoi të stërvitej në Castel Volturno me pjesën tjetër të ekipit, por sot ai nuk mori pjesë në seancë: në 12:30 polaku u largua nga qendra sportive me makinën e tij.

Transferimi në Romë po afron, agjenti i tij, David Pantak, është tashmë në kryeqytet për të gjetur marrëveshjen vendimtare me klubin verdhekuq. Milik do të fitojë 5 milion euro në sezon (bonuse të përfshira) ndërsa rreth 25 milion euro do të përfundojnë në arkat e Napolit (3 për huazimin me detyrimin e blerjews të vendosur në 15 milion dhe 7 për çdo shpërblim midis golave ​​dhe kualifikimit në Ligën e Kampionëve) .

Related posts

E RËNDË/ Barcelona shokohet nga DËMTIMI i “trurit” të ekipit, pritet të mungojë gjatë

Isa.Autor

PAS SHERRIT ME PRESIDENTIN E KLUBIT/ Divorci i paevituaeshëm, Sergio Ramos drejt transferimit tek…

Delo.autor

PËR TRAJNERIN PIOL REZERVOHET NJË KALENDAR I HEKURT/ Ja 6 sfidat e ardhshme të Milanit

Delo.autor

Leave a Comment