Futboll La Liga Sport

NUK DUAN TA SHESIN TEK RIVALËT E LA LIGAS/ Real Madrid i ofron mbrojtësin Reguilon klubit të madh…

Real Madridi po mundohet që të shesë sa më shumë lojtarë që nuk i ka në plane. Trajneri Zinedine Zidane fatmirësisht ka një mor zgjedhjesh dhe po heq nga lista futbollistët që nuk i duhen.

Mbrojtësi Sergio Reguilon luajti rregullisht te Sevilla si i huazuar, ndërsa kampionët e Spanjës duan ta shesin në Angli. Eksperti i merkatos, Fabrizio Romano, shkruan se “Los Blancos” ia kanë ofruar kartonin e tij “Djajve të kuq”.

Nuk ka ende një marrëveshje mes palëve, por gjithçka mbetet për t’u parë në vazhdimësi. Reguilion nuk dëshiron të qëndrojë në Madrid, pasi do të ishte zgjedhje e tretë pas Mendys dhe Marcelos.

Related posts

Pele: Ja kush janë futbollistët më të mirë në botë

Q.Autor

Real Madrid – Barcelona, ja formacionet e mundshme

Delo.autor

BARAZIMI NDAJ PARTIZANIT/ Flet trajneri Shkëmbi: Prisja më shumë nga skuadra, ja çfarë nuk shkoi…

Delo.autor

Leave a Comment