Futboll Shqipëri Sport

REJA BËN MBLEDHJE PARA NDESHJES NDAJ LITUANISË/ Ja ndryshimet e trajnerit në formacionin e Kombëtares

Shqipëria do të zbresë në orën 20:45 në tapetin e “Air Albania”, për t’u përballur me Lituaninë, në sfidën e vlefshme për Ligën e Kombëve.

“Panorama Sport”, mëson se tekniku Edi Reja, ka zhvilluar një mbledhje para kësaj sfide, ku iu ka dhënë disa udhëzime paraprake futbollistëve. Nga minuta e parë duket se do të jetë Amir Abrashi dhe jo Endri Çekiçi, siç u raportua gjatë paradites së sotme. 74-vjeçari, duket se ka ndryshuar, mendjen, duke i besuar sërish Abrashit.

Për sa i përket pjesës tjetër së formacionit, do të debutojnë si titullarë mbrojtësi Enea Mihaj dhe mesfushori Qazim Laçi. Ndërkohë që raparti i sulmit do të formohet nga dyshja Sadiku-Manaj. Për sa i përket pjesës tjetër të formacionit, do të jetë i njëjtë si në ndeshjen ndaj Bjellorusisë.

Formacioni i mundshem56

PANORAMASPORT.AL

Related posts

U DËMTUA GJATË SFIDËS SË KAMPIONATIT/ Mesfushori i Kombëtares gati t’i nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjikale

Delo.autor

LAJM I KEQ PËR KLUBIN FRANCEZ/ Mesfushori Zeneli këput sërish ligamentin. Ja sa pritet të mungojë…

Delo.autor

SHPRESON QË MBAPPE TË QËNDROJË TEK PSG/ Mesfushori Verratti: Jemi miq. Flasim shumë, por…

Delo.autor

Leave a Comment