Futboll Shqipëri Sport

RROCA E ABAZAJ DEBUTOJNË NË TURQI/ Sulmuesi vjen nga stoli dhe bëhet protagonist te goli i skuadrës së tij (VIDEO)

Aventura e Eduart Rrocës dhe Kristal Abazajt në Turqi me Istanbulsporin në Ligën e Parë, ka nisur në mënyrë të shkëlqyer.

Mesfushori e ka nisur sfidën si titullar, duke treguar paraqitje shumë të mirë, ndërsa Abazajt u aktivizua nga stoli në minutën e 72’.

Menjëherë sulmuesi ka lënë gjurmë që në ndeshjen e parë me skuadrën turke, teksa ka dhënë asistin te goli i fundit në minutën e 88′, në fitoren e Istanbulsporit në transfertë ndaj Umranijespor me rezultatin 3-1. Paraqitje shumë e mirë e dy ish-lojtarëve të Kukësit, të cilët tërheqin vëmendjen që në ndeshjen e parë me skuadrën e re.