TRIUMFOJNË NDAJ FULHAM/ Fillim ëndrrash për Arsenal, askush si Aubameyang në 16 vitet e fundit

Arsenal e ka nisur me një fitore bindëse 3-0 kundër Fulham-it sezonin e ri të Premier League.

Ndeshja e luajtur mesditën në Craven Cottage nuk ka patur histori.

Miqtë kanë zhbllokuar takimin pas vetëm nëntë minutash lojë me Lacazette dhe kanë realizuar dy gola të tjerë në pjesën e dytë.

Gabriel ka dyfishuar avantazhin në të 49-ën dhe Aubameyang ka fiksuar shifrat në 3-0 në 57-ën.

Sulmuesi i Gabonit është bërë lojtari i parë që ka shënuar në javën e parë të Premier League në dy sezone të njëpasnjëshme për Arsenal-in që nga Robert Pires në 2003-04 dh 2004-05.