Futboll Premier League Sport

ZYRTARE/ Futbollisti më i pasur në botë largohet nga Premier dhe firmos me klubin e ri…

Futbollisti më i pasur në botë nuk është as Mesi as Ronaldo, ai nuk shfaqet në tridhjetë më të mirët e Topit të Artë dhe, për të qenë të saktë, as në ndonjë skuadër që luan në kupat e Evropës.

Në të vërtetë, Faiq Bolkiah, nipi i Sulltanit të Bruneit është lojtari më i pasur në botë. Pasuria e tij vlerësohet në rreth 20 miliardë euro. Bolkiah sot ka kompletuar kalimin tek skuadra portugeze e Maritimos.

Bolkiah aktivizohej me Leiçesterin në Premier Ligë, por nuk bëri asnjë ndeshje zyrtare me “Dhelprat” dhe kështu u detyrua të largohej, ku ka firmosur në Portugali me Maritimon.

faiq111

Related posts

MERKATO E VERËS/ E kërkon Milani dhe Roma, skuadra e Torinos fikson çmimin për yllin Belotti

Delo.autor

ELIMINIMI NGA CHAMPIONS/ Mediat angleze sulmojnë Guardiolën: Ke dështuar me gjithçka

Delo.autor

Perez i del kundër Zidanes: Isco qëndron në Madrid!

Q.Autor

Leave a Comment