Futboll Seria A Sport

ALARM NGA KORONAVIRUSI TEK SPAL-I/ Etrit Berisha bën tamponin dhe rezulton… POZITIV

SPAL u mund nga Empoli në ndeshjen e javës së katërt në Serinë B me rezultatin 2-1. Mëngjesin e së hënës, një ditë para ndeshjes, në klubin e portierit të Kombëtares, Etrit Berisha ka rezultuar një prej futbollistëve pozitiv.

Kësisoj, edhe Berisha ka qenë mes të dyshuarve dhe është bërë rikontrollimi me tamponë për të gjithë grupin. Berisha e ka ndjekur ndeshjen kundër Empolit në tribunë, i fokusuar nga mediat për shkak edhe se përgjigjja negative ka ardhur me vonesë.

Mirëpo, fakti që ai është shfaqur në tribunë të martën në mbrëmje, e përjashton mundësinë që portieri i Kombëtares të ketë rezultuar pozitiv. Pritet në vijim që Berisha të kthehet titullar në portën e SPAL-it.

Related posts

E BUJSHME NGA FRANCA/ 100 mijë euro gjobë për “talljen” me himnin kombëtar

Delo.autor

Arsenal “gjen” pasardhësin e Arsen Venger, trajneri italian shumë parë “topçinjve”

Sadik.Autor

E PAZAKONTË/ Fitojnë Kupën Libertadores, por “VIDHEN” nga BURRAT dhe s’kanë ku të…

Isa.Autor

Leave a Comment