Futboll La Liga Sport

ALAVES-BARCELONA/ Koeman i beson treshes Messi, Griezmann dhe Ansu Fati (FORMACIONET ZYRTARE)

Lionel Messi ka startuar edhe sonte kundër Alaves pas ndeshjes brilante që bëri në Allianz në Torino kundër Juventusit Barcelona ka udhëtuar sonte në Alaves ku pritet që të luajë ndeshjen e tyre të radhës në La Liga.

Kjo ndeshje vjen pas humbjes së Barcelonës në “El Clasico”. Barcelona kështu do të tentojë që t’i kthehet rezultateve të mira edhe në La Liga pasi që ka dy javë pa fitore. Në sulm sonte Ronald Koeman ka startuar me Messi, Griezmann dhe Ansu Fati.

Formacionet zyrtare:

Alaves

Barcelona

Related posts

HUMBJA E SUPERKUPËS/ Lopetegui: Nuk ndryshon politika e REALIT në Merkato

Sadik.Autor

SFIDA NDAJ LUFTËTARIT/ Flet trajneri Lerda: Sapo kemi nisur kampionatin, duhet të…

Delo.autor

Nxori foton e shokut të VDEKUR, portieri i Kroacisë penalizohet nga FIFA

Isa.Autor

Leave a Comment