Futboll Sport

E TRISHTË/ Fitoi Europianin me Francën, ataku kardiak i merr jetën ish-portierit…

Ka ndërruar jetë ditën e sotme, ish-portieri francez, Bruno Martini. Ataku kardiak i ka marrë jetën ish-portierit në moshën 58-vjeçare.

Martini zhvilloi 31 ndeshje me Francën, teksa nga viti 1999 deri në vitin 2010, ishte trajner i portierëve me ekipin kombëtar të Francës.

Gjithashtu ai ishte edhe pjesë e Okser dhe Montepelie në kampionatin francez, ku zhvilloi 152 ndeshje. Gjatë kohës që ishte trajner i portierëve, Martini fitoi Europianin me Francën në vitin 2000.

Related posts

KORONAVIRUSI/ Messi dhe bashkëlojtarët e tij marrin vetëm 30% të pagës gjatë krizës

Delo.autor

MESFUSHORI PO SHKAKTON POLEMIKA/ E ëma Jorginhos: Ishte i frikësuar për vdekje, Thoshte se…

Isa.Autor

TRIUMFOJNË ME “POKER”/ Bayern fiton edhe Kupën e Gjermanisë, Lewa konfirmohet më i miri në botë

Delo.autor

Leave a Comment