Futboll Seria A Sport

FITORE SPEKTAKOLARE/ Napoli i frikshëm, mposht me “POKER” Atalantën

Napoli ka shkatërruar më rezultatin 4-1 Atalantën ditën e sotme, në ndeshjen e vlefshme për javën e 4-t në Serinë A.

Ndeshja nisi mirë për të besuarit e Gatuzos që e mbyllën pjesën e parë me rezultatin 4-0. Dopieta e Lozanos në minutat 23’ dhe 27’, dhe golat e Politanos 30 e 43’, i dhanë një avantazh të mirë ekipit napolitan, për të administruar mirë pjesën e dytë.

Pikërisht në të dytën Gasperini bëri edhe disa lëvizje në skuadër, duke hedhur në fushë edhe Gjimshitin, teksa bergamaskët gjetën edhe golin. Ishte Lamers që shënoi në minutën e 69, por goli i tij vlejti vetëm për statistikë, pasi të kaltrit e ruajtën shumë mirë avantazhin.

Napoli shkon në kuotën e 8 pikëve, në vendin e 3-të Atalanta qëndron e dyta me 9 pikë.

Related posts

NËN SHOQËRINË E KAMPIONIT AUSTRALIAN TË TENISIT/ Një romancë e re për sportisten Beatrice Bouchard (FOTO)

Delo.autor

E ardhmja e Balotellit: Milan? Më duan shumë ekipe!

Sadik.Autor

LIVE/ Wolves-Arsenal, Doherty dyfishon shifrat për vendasit

Delo.autor

Leave a Comment