Futboll Ligue 1 Sport

FRIKË TEK KAMPIONËT E FRANCËS/ Mbappe rrezikon pas takimit me Ronaldon

Kylian Mbappe përjetoi një nga ndeshjet më të rëndësishme të karrierës së tij kur u përball Franca me Portugalinë (0-0). Sulmuesi i PSG luajti kundër idhullit të tij, Cristiano Ronaldos.

Sulmuesi i kampionëve të Francës pati një takim të përzemërt me sulmuesin 35-vjeçar. Afrimiteti i tij me legjendën e futbollit botëror ka rritur frikën për një infektim të Mbappesë.

Lojtari u prek më herët nga COVID-19 dhe ky virus mund t’i rikthehet sërish. Lojtari do të testohet menjëherë nga Franca, ashtu si lojtarët e tjerë të “Gjelave”.

Related posts

Samir Nasri lirohet nga skuadra turke, kërkon klubi të ri

Q.Autor

REFUZOI REALIN/ Jeta luksoze e MBAPES, ja përfitimet ekstra nga nënshkrimi me PSG-në

Isa.Autor

Ngjallet garda e vjetër e huliganëve anglezë: Rusi bëhu gati, po vijmë!

Sadik.Autor

Leave a Comment