Futboll Premier League Sport

FUTBOLLI ANGLEZ NË ZI/ Manchester City jep lajmin e dhimbshëm, ndërron jetë talenti 17-vjeçar…

Mançester Siti ka dhënë një lajm të dhimbshëm për të gjithë, nëpërmjet faqes zyrtare.

Klubi njofton se ka ndërruar jetë në moshën 17- vjeçare ish-lojtari i të rinjve, Zheremi Uisten. Pjesë e të rinjve të Sitit që nga 2010, Uisten shihej si një mbrojtës me të ardhme të madhe, por kjo është ndërprerë ditën e diel, kur ai ka ndërruar jetë.

Shkaqet e vdekjes nuk bëhen të ditura, por të gjithë në klubin e Sitit dhe jo vetëm janë prekur nga ndarja nga jeta e mbrojtësit 17-vjeçar.

“Familja Mançester Siti e ka mësuar me trishtim lajmin për vdekjen e ish-lojtarit të akademisë, Zheremi Uisteb. Ngushëllime të sinqerta familjes dhe miqve të tij. Jemi me ju në këtë kohë të vështirë për ju”, thuhet në komunikatën e Sitit.

Related posts

Zidane në pikën më kritike: Fati im varet nga PSG-ja

Q.Autor

REKORDMEN I GARËS SË 800 METRAVE/ Aksident i rëndë automobilistik, shpëton për mrekulli atletiku… (FOTO)

Delo.autor

DE BIASI KUNDËR INTER/ Nuk është favoriti anti-Juventus, duhet të rritet edhe Spalletti…

Isa.Autor

Leave a Comment